7 перфектни (но още неизобретени) коледни подаръци за деца

| от Владимир Вълков |


Представяме ви седем невероятно перфектни и подходящи подаръци за Коледа за всяко едно дете и то без да ви се сърдят родителите им, че „как можахте да не ги питате, че то това през техните носове ще им излезе сега“. Е, с един мъничък недостатък – тези артикули още не са изобретени…

Оправячка на стая

Това е нещо като робот – визията няма значение, може да е и нещо грозновато и безформено, няма натиск върху дизайнерите тук, няма. Което подрежда и оправя детската стая. Изглежда като идея за играчка, която е повече удобна за родителите – ще си кажат хейтърите. Но не, не е така! То за самото дете е хубаво да му е оправена стаята, вместо да живее в някаква пълна мизерия и хаос. А и на него ще му спести усилия. Плюс – че хлапето няма да слуша дуднениците на родителите си, няма да го наказват, като не си оправя стаята и ще има повече време за игра. Мдаа, перфектно!

Неакащ домашен любимец

Истински, живи, съвсем нормални кучета, котки, зайци, игуани, хамстери, чинчили и каквито още гадинки харесват дребосъците. Само с една-единствена разлика от сегашните кучета, котки, зайци, игуани, хамстери, чинчили и други гадинки. Тези не акат и не пишкат! Могат да си ядат и да си пият, колкото си искат, но не акат и не пишкат! Просто примерно тези отпадни продукти се изпаряват някак, все едно. И така не се налага да им чисти някой – по правило родителят.

Щото, нали, всеки татко и всяка мама знае, че родителската мотивация да се вземе домашен любимец на детето си, е за да се научи то на някаква начална отговорност. Но после големият чисти акотата и пишутата, той извежда кучето, за да не одриска дома му, той търси из пясъка фекалиите на котката или събира из цялата къща размятканите дардонки на иначе сладкото зайче. Е, тогава вече животинките ще са си си напълно сладки, без „иначе“. А на децата ще им е малко по-лесно да се учат на отговорност – само ще трябва да хранят. Всички печелят – даже животните. Освен онези от тях, които обичат да си хапват говненцата, но не, те няма да знаят, че има такава опция и всъщност ще са си напълно щастливи.

Говорещ папагал

Жив, нормален на вид папагал, който може и да си ака, и да си пишка, защото по-важна е друга негова функция. В неговата главица е инсталиран някакъв чип, който може да се програмира с поредност от думи. Та това е подарък за най-малките деца – примерно на 5-6 месеца. Точно на такава възраст, на която родителите очакват от тях да проговорят, за да спечелят конкуренцията спрямо своите познати, чието дете е проговорило на по-нормална възраст. И значи папагалът повтаря всеки ден, например по 2000 пъти една определена дума. Когато бебето я усвои и я изговаря вече, се преминава на следващата. Важно – тези думи са програмирани от родителите. Ако е патриархално, патриотично семейство първите думи на отрочето им може да са например в този ред: „тате“ „дедо“, „чичи“, „дажвейбългаря“, „онаа“. А ако е по-балансирано семейство: „мама“, „био“, „фейсбук“, „оняльольодетосамоедалсеменцеиненосидостатъчнопаривкъщи“.

Топъл сладолед

Хем премахва ужаса на родителите и бабите, че детето непременно ще настине, ако яде сладолед. Хем – по-важното, разбира се – осигурява на всяко дете любимата на всяко дете храна.

Музикална играчка 10000

Точно така. Като нормална музикална играчка, с всичките ѝ безумни мелодии. Но – тъдъъъм! – тях ще ги чуват само детските ушички. Отмора за родителите, край на тормоза поне от страна на музикалните играчки. Детето може да си слуша малоумните музички от пластмасовите китарки, пистолети, животни, камиончета, масички и онези странни, неясни какви фигури колкото, ама колкото си иска. И никой няма да му се кара, да се ядосва и да му крие батериите. Защото мелодиите ще са на някаква специална честота, която улавят само тодлърските уши! Йессс! (Числото 10000 може да е и по-голямо – целта му е да покаже колко е яка тази играчка)

Плюшено мече събуждачка

Много сладко меченце играчка. За деца на възраст между 2 и 5 години. Концепцията е детето да си гушва мечето и да си спинка сладко. Меченцето има там някакви сензори, не знам какви и как точно работят, ако знаех, щях да го изобретя аз. Но тези сензори умеят да засекат и предвидят кога детенцето ще се напишка – т.е. хем че ще му се допишка след малко, хем че ще си спинка все така сладко. И тогава! Меченцето събужда детенцето – сега, дали го ръчка внимателно, или му крещи да става, няма голямо значение. Обаче го събужда преди да е станала белята. След което му казва с гласа на таткото (предварително записан) веднага да отива до тоалетната и то става, отива, пишка, където е мястото за пишкане и си ляга пак, гушвайки сладкото меченце. Гениално, нали!

Вижте още: Не прекаляваме ли с тези подаръците за деца?

Повтарячка

Все едно каква на вид играчка – количка, кукла, смартфон, камъче или книжка – но с вградени тон-колонки. По които – в различни моменти от деня и без определен контекст, но винаги в достатъчна продължителност – звучат важни и полезни съвети от родителите. Пак да отбележа – с многократна повтаряемост. Ценни напътствия, от които малките по някаква необяснима причина пропускат да се поучат, като: „Студено ти е, облечи се!“, „Затваряй вратата!“, „Изпишка ли се?“, „Ако не си изядеш всичко, няма да има детско!“, „Не тичай, ще паднеш и ще си разбиеш устата!“, „Измий си ръцете!“ и т.п. Гласът може да е на любим герой от детско, за да се повиши ефективността на хипотетичното изпълнение на насоките.

Вижте още:

Бебешките играчки – от глинените топки до робота Бийтбо