"Добрите любовчии правят любов, останалите пишат книги.
Зная какъв секс бих могъл да правя, ако бях с тялото, което имах на 20 години. Тогава съм пропуснал възможността да постигна сексуалните върхове, на които съм бил способен, а сега вече ми е късно за тях..."
Това споделя авторът на "Изкуството на общуването и секса", който ползва псевдонима Калин Николов, защото е решил да запази в тайна името и самоличността си.
В предговора към книгата той казва още:
"Убеден съм, че има много по-добри в леглото от мен и би трябвало да се учите от техните книги, но проблемът е, че книгите за секс са написани главно от жени, а написаните от мъже не описват как точно се прави секс.
Затова написах тази книга.
За съжаление, на моята възраст не мога да стана върховен любовник, колкото и книги да прочета.
Вие поне имате шанс да постигнете това, което аз не можах - трябва само да се образовате.
Учете се и ще можете да усетите невероятните емоции от върховния секс".
Издателите от "Кибеа" определят книгата като "мащабно-обзорен теоретико-практичен труд на тема секс и еротика".
Жанрово книгата не е нито медицинска литература, нито книжка с детски приказки, нито учебник по етика - така че, когато срещнете нецензурни изрази, припомнете си го, както и че мъжкото съзнание в много случаи е леко вулгарно.
"Отсега да си кажем, че поради сериозността, щекотливостта и хлъзгавостта на темата, както и поради амбицията на автора да обгърне необятността ѝ от различни гледни точки, езиковият му регистър игриво прескача от научната терминология към уличния жаргон. (В наше време не се знае коя точно дума ще пасне на словарния ти запас, Почитателю, пък и 360-градусовият обзор е на почит. Особено ако навън градусите гонят 40, а релаксът се свързва най-вече с развлекателни занимания, изискващи добра физическа форма, поназнайване на това-онова и подходящ подход).
Всичко си има в книгата, дори (в) повече", казват още от екипа на "Кибеа".
Книгата излезе в началото на юли, тъкмо навреме за кратките и за сметка на това горещи летни вечери.
Редактор е Люси Варийска, а дизайнът е на Красимира Деспотова.
След толкова много условности - от самоличността на автора, до неопределения жанр, не ни остава нищо друго, освен да подходим към новата книга с разбиране, желание и любопитство.
Почти като към евентуална нова връзка.