Е-ей, така и не се научиха!

| от Слави Искренов |


Ако смяташ, че хората са висшето творение на природата, че са цивилизовани и извисени, спри да четеш, моля. А ако мислиш като мен – че 98% от тези, с които се разминаваш по улицата, са сякаш неспособни на мъничко развитие дори и в уж напредналото ни време, може би ще ме разбереш. Ето само 16 примера от моя списък с дразнещи неща, на които масово хората така и не се научиха:

Как се вика асансьор

По молове, болници и всякакви обществени сгради – обяснявам като за първокласници – ако си занадолу, натискаш копчето, на което стрелката му сочи надолу; а ако искаш да идеш нагоре, другото копче, дето стрелката е за надолу. Не се натискат и двете! Не се натискат пак и пак! И ако вратите се отворят, драги, но копчето с твоята посока още свети, значи хората вътре отиват в другата посока. Спокойно, кабинката ще се върне. И е просташко да се качиш, за да не би да се напълни, докато се върне и да няма място за теб. Спокойно. Не си в гората.

Как се гледат рийлсчета сред други хора

Със слушалки!

Как се опаковат чорапи

Ще се уверя, че цивилизацията ни е на правилния път, когато всички производители на чорапи се откажат от онова суперстегнато пластмасово нещо, на което разчитат да държи двата чорапа с етикета им и което, като премахваш, има голям риск да кръцнеш и самия чорап. А и нервите си. Диващина!

В планината се поздравява

С „Добър ден!“, но може и с по-аматьорското „Здравейте!“. Не се говори на „ти“, не се подминава, не се гледа лошо.

Вижте още:

Ако не се дразниш на тези неща, никакъв истински планинар не си!

Кога се поставя пешеходна пътека

Не се чака произшествие. Не се поставя пешеходна пътека, СЛЕД като някой е бил блъснат на място, на което трябва да има, но няма. А ПРЕДИ! Мерки се взимат предварително. Като се мисли и преценява. Нали знаете кога Ной е построил ковчега – преди потопа, а на след него. Преди!

Във Фейсбук не лайкваш собствената си публикация

Когато споделяш или публикуваш снимка или видео, може да сложиш емоджи горе, над съдържанието, и няма нужда да си харесаш сам поста. Иначе изглеждаш твърде 90-арски. И отчаян.

На „Как си? не се отговаря буквално

Никой не очаква да му заразказваш живота или деня си. Никой не се интересува. Всъщност с „Как си?“ дори не те питат. Все повече това е като „Здрасти!“. Отговори просто с „Добре!“ или още по-хубаво: отвърни с: „А ти (как си)?“. Повярвай ми – никой няма да реагира с: „Ама, ти не ми каза първо ТИ как си!“, освен евентуално майка ти… Не, и тя няма.

Как се държи чашата с вино

За столчето. Онова тънкото. Дръжката на чашата. За да не се затопля виното от потната ти, неграмотна ръка!

Кога е „и“, кога е „е“

Скъпи спортни журналисти от едно определено радио, започващо с „Д“, които сякаш сте минали един и същ курс за неграмотност. Не се произнася нито „видио“, нито „тенесист“. Моля ви! Повтаряйте след мен – щом е тенИИИс – значи: тенИИИсист.

Пенисът не е мускул

Мили момичета, ерекцията не се постига волево, както стягането на трицепса. Ако я няма, не означава, че сте грозни или че мъжът е импотентен. Просто е добре вие също да участвате.

Клиторът не е копче

Момчета, трябва да се постараете. И от не само върху него, а цялостно. И часове по-рано!

Не се отговаря така, ако си продавач

Когато клиент ти каже: „Извинете, не видях ароматизатор ванилия – имате ли?“, не се отвръща с „Ами, щом не си видял, значи нямаме!“. А може би просто не е видял, м? Иди и потърси и ти, нелогични мързеливецо!

 
 
 
 
 
Вижте тази публикация в Instagram.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Публикация, споделена от LILY GELEVA🚀 (@lilygeleva)

Как се намира цената

Не, не се пита „Cena?!?!?1?” под рекламата или поста в социалните мрежи. Цъка се на линка и се проверява там. Пише си я.

Какви реклами не са ОК в определено време

Когато хората вечерят и са си пуснали телевизора дали е най-апетитното да им се говори за гъбички по ноктите, вагинална сухота, уголемена простата и т.п. И да знаете – ИМА лоша реклама! Както и дистанционно, което да угаси телевизора.

„й“ не е „ѝ“

Има как да изпишеш ударено „и“ и от клавиатурата, и от телефона. А „и кратко“ е друго, както и „и“.

Синус и косинус не се учат, за да ни трябват в живота

Математиката в училище те учи на логика, аналитичност, работа с модели и друго полезно мислене и после в живота използваш мисленето, а не средствата за постигането му.

За да стане по-ясно: както във фитнеса тренираш за, примерно, сила и тонус, които използваш в живота, а не тренираш буквално, за да можеш в ежедневието си да правиш мъртва тяга с щанга или да вдигаш 140 от лежанка…

Вижте още:

Правила на възпитанието, които често забравяме


Повече информация Виж всички