6 книги, които да вземете с вас за из път

nashiterazdeli3
Рей Бредбъри – Лятно утро, лятна нощ: Това е книга, която хваща най-хубавото от ранно лятно събуждане насред поляна, пила цяла нощ роса и сок от магически билки, и най-хубавото от топлите вечери, в които всички звезди се виждат и танцуват пред погледа. Чете се на един дъх, а краят на всеки разказ извиква усмивка или поне тиха въздишка. Бредбъри е невероятен разказвач и в тези кратки истории го доказва за пореден път.
Туве Янсон – Невидимото дете: Отново сборник с разкази. Въпреки че се вписват в поредицата на скандинавската авторка за мумимтролите. Дори и да не сте чели нито една от другите й книги, тази ще ви спечели с приятните истории и ще искате да знаете повече и повече за този невероятен свят. След като прочетете Фикифьонката, която вярваше в бедствия със сигурност ще погледнете на страхответе си от друг ъгъл.
Георги Господинов – Там, където не сме: Докато пътувате нанякъде и сте например във влака, докато поглеждате от време на време към съседа в купето, от време на време – към света през прозореца, едно стихотворение няма да бъде излишно. Може би поезията е най-подходящата форма за пътуване. Пътят дава възможност да си вземеш нужното време, за да осмислиш прочетеното и така, докато гледаш през прозореца, да разбираш още по-добре прочетеното. Ако мнозина са мислили, че след успехите на Господинов в полето на прозата той е забравил как се усеща поезия, то „Там, където не сме“ ще ги убеди в обратното. Преди няколко дни излезе и новата книга на Господинов - Всичките наши тела
Анте Томич – Чудото в Поскокова Драга: Изпълнена с хумор книга, която разказва за стария Йозо и четиримата му синове, тръгнали да завоюват заветната си половинка. Историята е населена с отвличане, полицейско преследване, мъчително криене и зрелищно бягство, жестоки конфликти и неочаквани прояви на нежност, преплетени в умело съчетание на романтична комедия и „далматински уестърн“ с елементи на водевил, трилър и роман пътуване. Неусетно сред забавните приключения се промъкват и характерните за автора размисли за сблъсъка между старото и новото, между традиционния свят на мъжете и новия свят на жените, които знаят какво искат и как да го постигнат.
Автобиографията на Бранислав Нушич в една от най-забавните книги в историята на литературата: с нея може да раждате, да се смеете и да пътувате
Споделяне
Харесва ми
Споделяне