Женските филми, които ще ви върнат на дивана

La la land 2
La La LandЕма Стоун и Райън Гослин си партнират за трети път и имат чудесна спойка и химия, която си личи още в откриващата сцена, която пък е епична и музикална. Деймиън Шазел е майстор и снима като такъв. За музиката вече казахме. Така че, който не е гледал La La Land просто е изпуснал и има за какво да съжалява.
Клубът на любителите на книги и пай от картофени обелки от остров ГърнзиБазиран на романа на Мери Анн Шафър и Анн Бароуз този филм претърпя поредица от злополучия докато се случи. Адаптацията се забави, режисьорът се смени – в началото това беше проект на Кенет Брана – както и актьорският състав имаше промени. В крайна сметка Netflix поеха нещата в свои ръце и осъществиха проекта.
Клубът на любителите на книги и пай от картофени обелки от остров ГърнзиФилмът е налице от този пролет и може да бъде гледан в платформата. Действието се развива непосредствено след Втората световна война, а историята разказва за млада писателка, която открива малък британски остров и неговите жители, които за да се спасят от германските нашественици си основават клуб по четене и ядене на пай от картофени обелки. Не звучи като най-впечатляващото нещо, но истината е, че е. Романът е структуриран изцяло в писма между персонажът на Джулия Аштън, нейният издател и един от жителите на островът Доуси Адамс. На екран той изглежда малко по-различно, но е запазил приятната романтика, която историята носи. Лили Джеймс, Мишел Хусман и Матю Гуд допълват приятната картина на лекия британски хлад и заслужават вниманието ви. Книгата също в този ред на мисли, има я на български.
СабринаГодината е 1954-а, режисьорът е Били Уайлдър, пиесата е на Самюел Тейлър, а в ролите са Одри Хепбърн и Хъмфри Богарт. Тейлър пише пиеса, която се играе на голяма сцена, а след това е адаптирана за кино. Филмът печели един „Оскар“ и има още пет номинации. Общо взето 50-те и 60-те години са времето, в което романтичният жанр може да се похвали с чудесни заглавия, „Сабрина“ е едно от тях. Със сигурност сте гледали по-модерната версия с Харисън Форд, Грег Киниър и Джулия Ормънд, но ние препоръчваме оригинала. Не само, заради чудесната Одри Хепбърн и химията й с Хъмфри Богарт, който тогава е на 50 години, но и заради начина, по който романтичното кино се е правело тогава. „Сабрина“ разказва историята на едноименната героиня – дъщеря на шофьор в богато имение, която е влюбена в малкия и по-красив брат във фамилията Дейвид. За да я отърве от непреодолимото й желание да е винаги до него, без да бъде забелязвана, баща й я праща за две години във Франция. Когато Сабрина се прибира тя е различна и пораснала, а Дейвид вече я забелязва, докато не се намесва Лайнъс – по-големият му брат, който има за цел да махне Сабрина от живота им. На Сабрина принадлежи чудесната реплика: „Да, излекувах се от Дейвид. Сега трябва да преодолея лекарството“.
Добра година Най-добрите истории в Холивуд първо са били добри истории на хартия. Случаят и тук е същият. Питър Мейл – любител на виното и френската кухня, решава да опише собствената си история в роман. Романът става хит, а Ридли Скот купува правата, за да го филмира. Историята разказва за Макс – страшно успешен борсов агент, който трябва да си вземе седмица почивка, за да се занимае с наследство във Франция, което неочаквано получава – къщата и винарната на чичо си. Макс отива във френската провинция с една цел – да се отърве от мястото и лозето набързо, за да се прибере в широкия си, модерен апартамент. Но нещата, както се случва на кино често, се променят. Когато Макс отива там си спомня за детството си и се запознава с красивата и темпераментна Фани. Не, не се бъркайте. Това не е любовна история, това е история за вино, Франция, едни изпечени престъпници и много вкусни гурмета. Но да, има и любов. А Ръсел Кроу е човек, който винаги става за гледане, както и Марион Котиар.
(500) days of SummerТова не е любовна история, това е история за любовта. Така започва една от независимите романтични комедии на 2009 година, която разказва за зараждането, пика и краха на една двойка, побрани в 500 дни и в час и половина. Джоузеф Гордън-Левит и Зоуи Дешанел играят двойката, която показва, че когато нещо не е писано да стане, то няма да се случи, независимо от всичко. Трагична, комична и иронична, историята в този филм е за романтици, които понякога имат нужда от реалност.
Южнячки
 Филмът, адаптация по романа на Катрин Стокет Слугинята, излиза през 2011 година. Номиниран е за 4 награди Оскар, включително за най-добър филм, носи статуетка на Октавия Спенсър и поставя в центъра на Холивуд актриси като Джесика Частейн, Вайола Дейвис и Ема Стоун. Освен тези неопровержими факти за качество, филмът може да се похвали с прекрасен сюжет и теми като женската независимост, расизма и майчинството. Към всичко това се добавя невероятното чувство за хумор, което той носи и окъпаната в топли цветове картинка под режисурата на Тейт Тейлър, който е и автор на сценария. Ако сте пропуснали романа, разказан от три различни жени - две чернокожи прислужници и една млада и пламенна активистка за правата на хората - може спокойно да наваксате с прекрасната му екранизация. Вземете си кърпички и се пригответе за готино, емоционално кино.
Денят, който промени живота на Мис Петигрю
Пекрасната Франсис Макдорманд, съпруга на Джоел Коен и носител на два Оскара, играе главната роля в този независим британско-американски филм, който много хора не са чували и са направили грешка. Тя е в ролята на мис Петигрю - спокойна, будна и умна гувернантка в Лондон, чийто ден започва с неприятната новина, че е освободена от работата си.
Денят, който промени живота на Мис ПетигрюВ желанието си бързо да намери нов работодател, мис Петигрю попада на игривата и луда американска лолитка и актриса Делисия Лафос - в ролята Ейми Адамс. Денят на тези две толкова различни жени, се превръща в приключение, изпълнено с бурлеска, женско бельо, бягство от магазин и холивудски блясък, полят обилно с шампанско. Филмът е от тези, които ще ви изненадат и развеселят много приятно. Задължително е да се гледа в приятна женска компания.
Споделяне
Харесва ми
Споделяне