8 анимационни, които никак не са за деца: идеални за татковци

анимация
Снимка: Netflix
Robot Chicken (2005-)

Стоп моушън анимационни скечове, в които се пародират всички популярни филми и сериали, без да зачитат нищо свято: не спестяват нищо на Барби, русалката Ариел, Индиана Джоунс, малките деца, Дядо Коледа, Вейдър, Питър Пан, изобщо на никого. Качествени простотии, идеални за нас, татковците. Имайте предвид, че не само не е за деца, но този сериал може би е добре да гледате скришом и от жена си. Много от хуморът може да ѝ се стори някак прекален. Барни убива Фред Флинтстоун, но се сеща, че всички животни-уреди в дома му са свидетели и трябва да изтрепе и тях. Хари Потър не може да си спомни заклинанието за ерекция. И т.н. Предимство на този сериал е и че ако при другите нямате време за цял епизод от 20-ина минути, тук са по 11, но става да гледате и откъси по 1-2 минути и пак ще се похилите добре, без да познавате сюжета.
Снимка: Netflix
Anomalisa (2015)

Историята е на Чарли Кауфман („Да бъдеш Джон Малкович“, „Адаптация“, „Блясъкът на чистия ум“). Когато го изгледате, ще ви е ясно, че само това е било начинът да бъде разказана, като анимация. Филмът е много човешки, тъжен, но хубав. Недостатък – няма простотии. Но пък, ето, вече е идеален за гледане с половинката.
Снимка: Netflix
Ninja Scroll (1993)

Стар, но златен. Японски. В него нашият човек – скитащата нинджа Джубей Кибагами – трябва да победи един по един, с малко помощ от мацката-воин Кагеро, всички осем зли демони с необичайни сили, които служат на Черния шогун. Ценно аниме, което е различно от всички филми за отмъстители, супермени, ексмени и подобни.
Снимка: Netflix
The Animatrix (2003)

9 различни истории в различни визуални стилове, всяка от които се развива във вселената на „Матрицата“. „Аниматрицата“ не е по-добър от първия филм, но ако го сравним с „Матрицата“ 2 и 3, е като Нео от тях спрямо Нео в първия – бие ги. Осемнадесет години оттогава не са малко, но анимацията няма да ви подразни визуално. Да не забравите, че скоро очакваме и „Матрицата 4“.
Снимка: Netflix
F is for Family (2015-)

Анимационен сериал, зад който стои креативната сила на самия Бил Бър, когото всеки уважаващ се татко би трябвало да уважава (не само него, а и творчеството му като комик, та дори и просто мненията му за което и да е събитие). Разказва се за семейство Мърфи – като действието е през 70-те – в което, както много други семейства от наистина смешни сериали, просто не се случва почти нищо нормално. Бил Бър озвучава Франк, бащата, който също като собственика на гласа му, има проблем с гнева (и не само).
Снимка: Netflix
Animals. (2016-2018)

Брутално директни и разбира се, нецензурни случки и смешки за плъхове, гълъби, кучета, котки, молци, гущери, жаби, коне (теглят каляски, не каруци!), хлебарки катерици, паяци и други градски животни с техните си градски проблеми. Само три сезона, но във всички 30 епизода животните са озвучени с гласовете на много популярни и предимно приятни известни актьори – което е важно, понеже, сещате се, няма да намерите сериите, дублирани на български.
Снимка: Netflix
BoJack Horseman (2014-2020)

Все още актуален сериал в 6 сезона и 77 епизода, завършил скоро, който успява хем да „говори“ за сериозни проблеми и ситуации като справянето с депресията, пороците и провала, хем да е и дозирано несериозен, и доста смешен. БоДжак е кон, но в човекоподобен образ, бивша тв звезда, опитващ се да пробие отново в Холивуд. Има и други антропоморфни животни, има и хора. И най-вече – много черен хумор, който води до рязък бурен смях у вас, будещ бебето. Идеално звучи, нали? Заради хумора, не заради стресираното бебе.
Снимка: Netflix
Споделяне
Харесва ми
Споделяне